Žemaitiu Alka

     Žemaičių alka – senosios žemaičių šventvietės su paleoastronomine observatorija modelis. Manoma, kad tai vienintelė atstatyta pagoniška „bažnyčia“ Lietuvoje.
Pagal saulės laidą ir stulpų šešėlių išsidėstymą, kaip senovėje, nustatomos pagoniškų švenčių datos: Rasos, Gandro diena, Užgavėnės, Kalėdos ir kt. Senovės lietuviai rinkdavosi į alkas melstis ir aukoti dievams Perkūnui, Patrimpui, Bangpačiui, Žemynai, Medeinei, Gabijai, ir kt.
      Dabar Žemaičių draugijos Palangos skyriaus nariai, 1998 metais įrengę šią alką (skulptūrų architektas S. Manomaitis), švenčia čia pagoniškas šventes. Švenčiamos deivės Mildos (gegužės 13 d.), Rasos (birželio 22 d.), Lygiadienio (kovo 22d.) šventės. Jorės (balandžio 23 d.) šventė vadinama Palangos pagonių švenčių švente. Kažkada švęsta kaip ganiavos pradžia, dabar Jorės šventė patraukia ne tik draugijos narių, bet ir turistų dėmesį ritualais ir apeigomis, kurių metu yra aukojamos gintaro dulkės. Metant į laužą gintaro dulkes, yra mintyse linkima ko nors gero ar išsakomi slapčiausi norai.
Kviečiame virtualiai apsilankyti Žemaičių alkoje, peržiūrėdami trimatę fotopanoramą. Panoramos peržiūrai spragtelkite pelyte ir tempkite vaizdą bet kuria kryptimi! Rekomenduojama žiūrėti įsijungus garsą.


     Žemaičių alką rasite  4 kilometrai iki Lietuvos – Latvijos sienos. Atvykstant iš Palangos reikia pravažiuoti dešinėje kelio pusėje esančią seną protestantų (liuteronų) bažnytėlę, pirmuoju keliu sukti į kairę Žemaičių alkos link.

 

GRĮŽTI Į PRADŽIA

KAIP TAPTI NARIU?

Norėdami tapti Žemaičių partijos nariu kreipkitės į Žemaičių partiją el. paštu: zemaiciu.par@gmail.com, arba telf. +370 616 06935.